Buharlama Makinesi
Buharlama Makinesi

Düşük buhar ve enerji tüketimi

Yüksek boyama verimi ve parlaklık değerleri

Operatör dostu – kolay kullanım ve bakım özelliği

Kumaşın sürekli hareketi ile sürtme problemlerinin ortadan kaldırılması

Giriş ve reaksiyon kabinleri arasında Nomex ( kumaşın tansiyonsuz ve düzgün biçimde makine içine transfe rini sağlayan) malzemeden yapılmış konveyör bant ile k umaşın hassas bir şekilde taşınmasını sağlayan yapısının olması.

Temizlik & bakım işlemlesırria sında operatörün rahatça hareket etmesini sağlayan platform.

Makinenin gövdesinde korozyonoksidasyon direnci çok iyi olan AISI 304 paslanmaz çelik sayesinde makinenin uzun ömürlü olmasını ve daha az bakım ihtiyacı sağlar.


Teknik Özellikler

 • Buharlama
  Buharlama
  |
  Opsiyonları

  Makine kurulumu, devreye alma ve satış sonrası teknik destek gibi konularda deneyimli servis elemanları ve saha montaj mühendisleri ile hizmet verilmesi.

  Kumaş askılarının makine içinde birbirine temas etmeden ve dalgalanmadan , makinenin çıkışına doğru zincir sistemine sahip olması.

  Buhar tüketiminde %30 oranında kazanç sağladığı gibi dijital pat içerisindeki üre miktarını düşürmektedir. Ayrıca makine içerisindeki fikse süresini düşürerek , üretim miktarını arttırmış olması

  Ser Mekatronik patentli depolama zinciri sayesinde otomatik olarak sopa sayısı yarıya düşürülebilmektedir

  Hassas kumaşlarda ayarlanabilir sopa mesafesi sürtme problemini ortadan kaldırmaktadır. Özellikle dijital baskılı kumaşlar için çok büyük avantajları vardır.

 • Buharlama

  Ser Mekatronik STM makinesi 304 AISI çelik yapıya sahip olup korozyona karşı dayanımlıdır.

  Makine giriş kısmından çıkış kısmına kadar minimum tansiyonda ve sopalar üzerinde kaymadan kumaş transferi yapılmaktadır.

  Sopaların özel konstrüksüyonu sayesinde, sopa izi çıkmadan kumaş transferi sağlanmaktadır

  Sopaların bakımı hem kısa zaman içerisinde hem de kolay bir şekilde yapılabilmektedir

  Ser Mekatronik STM istenildiğinde içerisine kolayca girilip bakım çalışması yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır.Teknik Özellikler

 • Buharlama
  Buharlama
  |
  Opsiyonları

  Ser Mekatronik Buharlama makinesi rotasyon ve dijital baskı sonrası fikse ve buharlama işlemi için üretilmiş değişken buhar dağıtım ve iç sirkülasyon sistemi ile yüksek verimli bir makine olup baskı sistemlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Uygulanan ileri teknoloji, baskı renklerinin daha canlı ve parlak olmasını sağlamak ile kalmayıp üretimin kesintisiz ve tekrarlanabilirliğini de ortaya koymaktadır. Isı ve kimyasallara dayanıklı paslanmaz malzemeden üretilmiş ana gövde, özel formlu askı çubukları, sürekli çalışmayı sağlayan taşıyıcı zincir sistemi ve hava üfleme ile üretim mükemmelliği sağlanmaktadır.

  Buharlama makinesi tavan ve zeminde 100mm kalınlıkta 150 kg / m3 yoğunlukta , yan kapaklarda 130mm kalınlıkta 100 kg / m3 yoğunlukta kaya yünü ile yalıtım sağlanarak ısı kayıpları önlenirken zeminde bulunan toplayıcı kutu ile buharın serin bir yüzey ile karşılaşmasıyla oluşan su damlacıklarının tahliyesi yapılmaktadır.

 • Buharlama

  Kumaş besleme ünitesi paslanmaz çelik çubuk ile ayarlanabilir mekanik fren, tahrik opsiyonlu açıcı silindirler, besleme silindiri ve avare silindirlerden oluşmaktadır. Bu ünitede buharın kumaş ile temas halinde olan bölümü için 4 mm kalınlığında paslanmaz çelikten, korozyon ve ısı dayanımı yüksek malzemeden, imal edilmiş bir yapı kullanılmıştır.

  Makine kontrolü tamamen PLC sistemleri ile yapılmakta olup, başlama, durdurma, çalışma hızı, fikse zamanı, buhar miktarı, ortam sıcaklığı, fan hızları tamamen dokunmatik ekrandan kolayca görülebilir ve kontrol edilebilir durumdadır.

  Bütün hız değişimleri kontrol panelinde kolayca görülebilir ve kontrol edilebilir durumdadır. Bütün nominal değerler ve motorların yüklenmesi ekrandan grafiksel olarak görülebilmekte olup ekrandaki değerler bir düğmeye basarak program olarak kaydedilebilir.

  Üretim sabitlerini detaylı bir şekilde takip etmek mümkündür. Üretim değerleri kısmen veya tamamen okunabilir ve toplam çalışma / durma süreleri, durdurma sebepleri ve oluşan alarmlar ekrandan takip edilebilir durumdadır


Neler Üretiyoruz