Kauçuk Kompaktör Hattı
Kauçuk Kompaktör Hattı

Kauçuklu Sanfor Hatları: Dokuma, örgü ve denim kumaşların apre işlemleri için geliştirilmiş Shrink – X serisi makinelerdir. Alternatif olarak üretilebilen çekmezlik hatları ile daha üretken ve daha sabit çekmezlik değerleri elde edilir.

Paslanmaz gövde yapısı, Ø 612 mm ana tambur silindiri ve özel yapılı yüksek sıcaklığa dayanıklı rulmanlı olarak üretilmiştir.

Buhar ısıtmalı ana tambur (9 barda test edilmiş) 15 kW motor tahriklidir.

Üç adet otomatik ayarlı kauçuk gerdirme, baskı silindirleri ve bileylenmiş, krom kaplamalı parlatılmış silindirlerden oluşmaktadır.

Dur – kalk zamanları, otomatik baskı ayarı ile, bir adet sabit bir adet hareketli sıkma silindirleri ile ayarlanmaktadır. Dahili kauçuk keçe temizleme ve bileyleme ünitesi mevcuttur.

Uygulama Alanları: Dokuma, örgü ve özel versiyon denim kumaşların terbiye işlemleri için ram makineleri sonrası kullanılan baskı çekmezlik proses makineleridir. Bazı uygulamalarda baskı makineleri öncesinde çizgisel bozuklukların giderilmesi amacı ile de kullanılmaktadır.

İşlenebilir Kumaşlar: %100 pamuk, pamuk / likralı karışımlar, viskon, viskon karışımları, keten, ipek, pamuk – polyester ya da polyamid kumaşlar, yünlü, akrilik kumaşlar.


Teknik Özellikler

 • Kauçuk Kompaktör Hattı
  Teknik Veri
  |
  Opsiyonları

  Buhar ve kondens ekipmanları, rotasyon bağlantı yerleri, esnek borular, açma / kapama vanaları, boşaltıcılar, kauçuk keçe soğutması için spreyleme boruları, su devridaimi için paslanmaz çelik tank ve kauçuk değişimi için hareketli platformdan oluşmaktadır.

  Yeni teknolojik platform:
  • Kauçuk blanket gerilimi ve basıncı, motorlu ve otomatik olarak ayarlanabilir.
  • Dahili kauçuk blanket bileyleme grubu mevcuttur.
  • Büyük çaplı silindirlerin kullanımı ile daha uzun kauçuk blanket ömrü sağlanır.
  • Su püskürtmeli kauçuk blanket soğutma sistemi mevcuttur.
  • Tüm baskı silindirleri aşınmayı ve yıpranmayı önleyecek şekilde makine dışında konumlandırılmıştır.
  Soğutma sistemi sayesinde, çektirme işlemi sırasında, kauçuğun bazı kısımlarında çatlak ve yarık oluşmasının önüne geçilir. Bu uygulamayla kauçuğun çalışma ömrünün uzaması sağlanmaktadır.

 • Kauçuk Kompaktör Hattı

  Geliştirilmiş Kauçuk Bileyleme: Kauçuk bileyleme blanket grubu makineye entegredir, ancak gerekli durumlarda çıkarılabilir. Zımpara işlemi oldukça hızlı ve dokunmatik ekrandan gerekli ayarlamalar ile kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kauçuk blanketin tüm en boyunca üniform bileylenmesi su soğutmalı bileyleme silindiri ile sağlanır. Muhafazalı ve emiş üniteli bileyleme sistemi mevcuttur.

  İstikrarlı Çekmezlik Sonuçları: Geleneksel makinelere göre % 15 – 18 oranlarında daha fazla üretim imkanı sunar. Yeni tasarımı ve geliştirilmiş otomasyon sistemi sayesinde tekrarlanabilir üretim kalitesi sağlar. İstikrarlı çekmezlik sonuçları alınmaktadır.

  Ayarlı Nemlilik Seviyesi: Nemlilik seviyesi, sürekli ayarlanabilir elektronik dozajlama sistemiyle net bir şekilde ayarlanabilir. Makine hızına otomatik olarak ayarlı, PLC ve üretim reçeteleri ile tekrar ayarlanabilen nemlilik seviyesi sağlar.
Neler Üretiyoruz