Çift Katlı Şardon Makinesi
Şardon Makinesi

Her iki tamburda bulunan temizleme fırça telleri sayesinde kozalak silindirlerinin çalışma sırasında temizlenme imkanı sunulur.

Dokunmatik ekran üzerinden operatörler kolayca üretim parametrelerini takip ve kontrol edebilirler. Tüm şardon ürün reçetelerinin arşivlenmesi ve istendiğinde tekrar kullanılması için büyük kapasiteye sahip hafıza mevcuttur. Tek bir tuş ile ekrandaki değerler üretim programı olarak kayıt edilebilir. Yine tek bir tuş ile üretim programları arasında kolayca geçiş yapılabilir.

Her bir tambur için emiş hazneleri ayrı olup, tek bir çıkışla birleştirilip makinenin arka tarafına monte edilen dört veya on iki kefeli emiş ünitesine bağlanır

Alternatif olarak 24, 28 ve 36 adet silindirden oluşan çift tamburlu şardon makineleridir.

1800 – 3400 mm çalışma genişliğine sahiptir

Yün, pamuk, polyester gibi doğal ve sentetik her türlü dokuma ve örme kumaşlar için uygundur. Genellikle kışlık giysilere, battaniyelik kumaşlara, ceket ve mont kumaşlarına uygulanır.


Teknik Özellikler

 • Şardon
  Şardon
  |
  Opsiyonları

  Dönüş yönleri farklı olarak çalıştırılabilen tamburlar ve çalışma silindirleri ile kumaşın tek yüzeyini iki geçiş, ya da tüp kumaşların ön – arka yüzeylerini tek geçiş ile şardonlama imkanı sunar. Böylece şardon efektinin değişkenliği ve esnekliği sağlanır.

  Bağımsız hız ayarlı tarama ve koparma silindirleri ile donatılmıştır.

  Alt ve üst tamburlar arasındaki kumaş tansiyonu, çekim silindirleri ve balerin grubu ile sağlanmaktadır.

  Tambur ve fırça temizleme tellerinin çalışması için PLC kontrollü fırça senkronizasyon grubu mevcuttur.

 • Şardon
Neler Üretiyoruz